Jak pracujemy?

Sprawdź jak wygląda wizyta w Muzycznym Spa?

Czyszczenie

Prace pielęgnacyjne rozpoczynamy od całkowitego demontażu instrumentu, dokładnie myjąc zarówno od zewnętrznej, jak i wewnętrznej strony każdy element korpusu. Ręcznie czyścimy i polerujemy wszelkie instrumenty posrebrzane oraz nielakierowane, w tym klapy, mechanizmy, otwory tonowe, a także poduszki, które nierzadko wymagają dogłębnej pielęgnacji, aby ich skóra była miękka, elastyczna i nie przywierała do otworów tonowych. W wyjątkowych sytuacjach jesteśmy w stanie wykonać także czyszczenie ultradźwiękowe, które poradzi sobie z każdym rodzajem zanieczyszczeń.

Powierzając nam pielęgnację swoich instrumentów możesz być pewien, że będą działały lepiej, niż przed procesem oczyszczania, nie wspominając już o higienie, która odgrywa kluczową rolę w trosce o Twoje zdrowie.

Smarowanie
i ogólny przegląd

Na kolejnym etapie prac, kiedy instrument zostanie już dogłębnie oczyszczony, sprawdzamy wszystkie korki oraz filce regulacyjne, które w razie potrzeby zostają zastąpione nowymi. Wymieniamy uszkodzone poduszki (do uzgodnienia), odpowiednio dostosowujemy napięcie sprężyn oraz smarujemy i oliwimy wszystkie mechanizmy.

Instrument po złożeniu poddany jest ponownie ogólnemu przeglądowi, regulowana (wyciszana) jest mechanika oraz weryfikowana szczelność poduszek. Na koniec wykonujemy test instrumentu, a po całym zabiegu pakujemy do odkurzonego futerału.

Dlaczego warto?

Ideą naszej usługi jest przywrócenie instrumentom dawnego blasku oraz zapewnienie optymalnej grywalności. Postaw na pielęgnacje swoich instrumentów i ciesz się większą łatwością gry, pełniejszym oraz wyraźniejszym brzmieniem, a także ciszej pracującą mechaniką.

Nasza usługa jest idealna dla instrumentów, które nie wymagają kompletnej naprawy oraz generalnego remontu, ale potrzebują odpowiedniej pielęgnacji wizualnej, odświeżenia i utrzymania w należytym stanie technicznym, który przekłada się na wyższy komfort użytkowania. Oczyszczony instrument to także gwarancja bezpieczeństwa i higieny pracy, co nie pozostaje bez znaczenia dla kondycji Twoich płuc. Rekomendujemy pielęgnację w 12-miesięcznych odstępach czasu, abyś mógł cieszyć się nie tylko profesjonalnie brzmiącym instrumentem, ale także dobrym zdrowiem.